BDAR
Privatumo politika
Šriftas:
A
A
A
Fonas:
Baltas
Juoda
Iliustracijos:
Rodyti
Slėpti

Botanikos sodas

Apie mus

Klaipėdos universiteto botanikos sodas įkurtas 1993 metais. Vakarinėje Lietuvos ir Klaipėdos miesto šiaurinėje dalyje, Danės upės slėnyje ir užima 9,3 ha žemės. Atstumas iki Baltijos jūros apie 3,5 km. 2002 metais suteiktas dendrologinio parko statusas. Nuo 2020 metų Botanikos sodų klimato kaitos aljanso narys.

Prūsijos istoriją menantys objektai: kapinaitės, ąžuolai, gynybiniai pylimai. Buvusi Tauralaukio dvaro parko teritorija. Čia natūraliai auga gausybė ąžuolų, klevų, uosių,  kurie meną Prūsijos istoriją ir legendomis apipintą karalienės Luizės pasivaikščiojimą. Viduryje sodo yra likę senųjų kapinių fragmentai, kuriose stovi stela įžymiai istorinei, politinei asmenybei – Wilhelm von Mirbach-Harff (1871-1918). Jis buvo Vokietijos diplomatas, šios šalies ambasadorius Rusijoje, dalyvavo pasirašant Brest Litovsko taikos sutartį. Be to kapinaitėse yra surinkta įvairių kitų kapinėms būdingų atributų: epitafinių lentelių smaigų ir kt.

Botanikos sodas yra Klaipėdos universiteto padalinys vykdantis mokslinę, švietėjišką-edukacinę ir ūkinę veiklas. KU botanikos sode dirba ne tik mokslininkai ir specialistai, bet čia galima pramogauti, švęsti, pažinti pasaulį, įsigyti norimą augalą, išsinuomoti Kalėdų eglutę, skirti pasimatymą.

Ką bekalbėti apie nuostabius pasivaikščiojimus gamtoje, medžių paunksmėje, žydinčių ar žiemos darganoms puikiai atsipiriančių gėlių, krūmų ir puskrūmių apsuptyje.

Stebėti nuostabią Danės/Dangės upės tėkmę, klausyti tikrų ir mitinių istorijų apie karalienę Luizę bei kadaise  Klaipėdoje/Memelyje viešėjusius didžiausių Europos valstybių karūnuotus valdovus.

Kontaktai

Vadybininkė (pardavimai):
Tel. (8 46) 39 88 33  I – V  (08:00 – 16:30)
El. p. botanikos.sodas@ku.lt

Rinkodaros ir renginių klausimais: 
Tel. (8 46) 39 89 84

Facebook: https://www.facebook.com/ku.botanikossodas
Instagram: ku.botanikossodas

Naujienos

Naujienos

Visos naujienos
 • Kursai
  Lietuvių kalbos kursai pradedantiesiems A1
  prieš 6 d.
 • Botanikos sodas
  KU botanikos sodas kviečia į mokslinę - praktinę konferenciją „Universitetinių botanikos sodų misija kuriant darnią socialinę, kultūrinę ir ekonominę regiono pažangą"
  prieš 6 d.
 • Botanikos sodas
  KU botanikos sodas kviečia į jubiliejinį "Puokštė mokytojui" renginį
  prieš 6 d.
 • Botanikos sodas Infrastruktūra
  Klaipėdos universitetas nebešienauja akademinio miestelio žolynų: saulės išdeginti žalieji plotai virto žydinčiomis pievomis
  prieš 2 mėn.
 • Botanikos sodas
  KU botanikos sode pirmą kartą žiedais pradžiugino ginkmedis
  prieš 3 mėn.
 • Botanikos sodas
  Žavėjimosi augalais dieną KU Botanikos sodas lankytojus priims nemokamai
  prieš 3 mėn.
 • Botanikos sodas
  KU Botanikos sodas nuo rytojaus atveria dalį teritorijų
  prieš 4 mėn.
 • Botanikos sodas
  30-mečio jubiliejų pasitinkantis KU Botanikos sodas kviečia kurti žydėjimą
  prieš 4 mėn.
 • Projektas Botanikos sodas
  Pavasaris skubina Klaipėdos universiteto Botanikos sodo atnaujinimo darbus
  prieš 5 mėn.