BDAR
Privatumo politika

Botanikos sodas

Apie mus

Klaipėdos universiteto botanikos sodas įkurtas 1993 metais. Vakarinėje Lietuvos ir Klaipėdos miesto šiaurinėje dalyje, Danės upės slėnyje ir užima 9,3 ha žemės. Atstumas iki Baltijos jūros apie 3,5 km. 2002 metais suteiktas dendrologinio parko statusas. Nuo 2020 metų Botanikos sodų klimato kaitos aljanso narys.

Prūsijos istoriją menantys objektai: kapinaitės, ąžuolai, gynybiniai pylimai. Buvusi Tauralaukio dvaro parko teritorija. Čia natūraliai auga gausybė ąžuolų, klevų, uosių,  kurie meną Prūsijos istoriją ir legendomis apipintą karalienės Luizės pasivaikščiojimą. Viduryje sodo yra likę senųjų kapinių fragmentai, kuriose stovi stela įžymiai istorinei, politinei asmenybei – Wilhelm von Mirbach-Harff (1871-1918). Jis buvo Vokietijos diplomatas, šios šalies ambasadorius Rusijoje, dalyvavo pasirašant Brest Litovsko taikos sutartį. Be to kapinaitėse yra surinkta įvairių kitų kapinėms būdingų atributų: epitafinių lentelių smaigų ir kt.

Botanikos sodas yra Klaipėdos universiteto padalinys vykdantis mokslinę, švietėjišką-edukacinę ir ūkinę veiklas. KU botanikos sode dirba ne tik mokslininkai ir specialistai, bet čia galima pramogauti, švęsti, pažinti pasaulį, įsigyti norimą augalą, išsinuomoti Kalėdų eglutę, skirti pasimatymą.

Ką bekalbėti apie nuostabius pasivaikščiojimus gamtoje, medžių paunksmėje, žydinčių ar žiemos darganoms puikiai atsipiriančių gėlių, krūmų ir puskrūmių apsuptyje.

Stebėti nuostabią Danės/Dangės upės tėkmę, klausyti tikrų ir mitinių istorijų apie karalienę Luizę bei kadaise  Klaipėdoje/Memelyje viešėjusius didžiausių Europos valstybių karūnuotus valdovus.

Kontaktai

Vadybininkė (pardavimai):
Tel. (8 46) 39 88 33  I – V  (08:00 – 16:30)
El. p. botanikos.sodas@ku.lt

Rinkodaros ir renginių klausimais: 
Tel. (8 46) 39 89 84

Facebook: https://www.facebook.com/ku.botanikossodas
Instagram: ku.botanikossodas

Naujienos

Naujienos

Visos naujienos
Pagal jūsų pateiktą raktinį žodį informacijos nerasta