BDAR
Privatumo politika

Edukacijos

Kontaktai

Norėdami užsisakyti edukaciją botanikos sode kreipkitės:

Tel.: 0 46 398833
El. paštu: botanikos.sodas@ku.lt

„Fosilijų gamyba“

Edukacijos metu susipažįstama su Botanikos sode augančiais išlikusiais Žemėje reliktiniais augalais bei su fosilijomis. Keliaujant botanikos sodu renkamos augalų dalys, kurios panaudojamos fosilijos ar įspaudo gamyboje.  


Trukmė – 1 valanda
Kaina -  €5 /asmeniui

„Skoniai iš daržo“

Edukacinio užsiėmimo metu supažindinama su aromatiniais - prieskoniniais augalais, auginamais kolekcijoje, mokinama(si) juos komponuoti, sukuriant menines ir skonines kompozicijas ant duonos riekelės. Edukacija rekomenduojama augalų vegetacijos metu.

Trukmė – 1 valanda
Kaina -  €5 /asmeniui

„Ką pasako medžio kamieno žievė?“

Edukacijos metu susipažįstama su skirtingų medžių kamienų žieve. Pademonstruojamas žievių raštas, sukuriamos medžio parašas. Savarankiškai ieškoma medžių su pateiktais raštais.


Trukmė – 1 valanda
Kaina -  €5/asmeniui

„Medžio biografija ir aš“

Edukacijos metu keliaujama po Botanikos sodo Dendrologinę kolekciją, vizualiai apžiūrimi medžiai ir aptariami jų amžiaus apskaičiavimo metodai. Apskaičiuojami pasirinktų medžių amžius, aukštis. Pasitelkiant medžio skritinėlius, skaičiuojamos medžio rievės. Užpildoma duomenų lentelė apie medį ir save.

Trukmė – 1 valanda
Kaina -  €5/asmeniui

„Lobių dėžutė“

Edukacijos metu keliaujant Botanikos sodu, susipažįstama su žydinčiais augalais ir jų dalimis, ieškoma gamtinių „lobių“. Kurie talpinami asmeninėje „Lobių dėžutėje“. Dėžutės  turinys aptariamas ir panaudojamas kuriant bendrą žemės meno kompoziciją. Edukacija rekomenduojama augalų vegetacijos metu. 


Trukmė – 1 valanda
Kaina - €5/asmeniui

„Kvepiantys maišeliai“

Edukacijos metu keliaujama po Botanikos sodą ir/ar išmaniųjų technologijų pagalba  supažindinama su aromatiniais augalais ir jų kilmės šalimis. Aptariama,  kokiose jų dalyse susikaupia daugiausia eterinių medžiagų. Iš džiovintos gamtinės medžiagos, kiekvienas pasigamina savo kvepiantį maišelį bei užpildo žemėlapį, kuriame reikia pažymėt 5 augalus kilusius iš skirtingų šalių. 

Trukmė – 1 valanda
Kaina -  €5/asmeniui

„Sėklos kelionė“

Edukacijos metu susipažįstama su skirtingomis augalų sėklomis, aptariamos jų plitimo ypatybės ir  prisitaikymas aplinkoje. Demonstruojamas skirtingai plintančių augalų sėklų keliavimo būdas ir skaičiuojamas jos nukeliautas atstumas. 

Trukmė – 1 valanda 
Kaina -  €5/asmeniui

„STEAM Gamtos tyrinėtojas“

Edukacijos metu Botanikos sode ieškoma žolinių ir sumedėjusių augalų. Tyrinėjamos ir lyginamos žolinių augalų šaknys, stiebai, lapai. Fotografuojami ir stebimi žiedai ir jų sudėtinės dalys. Iš augalų audžiamos sapnų gaudyklės. 

Trukmė – 1 valanda
Kaina -  €5/asmeniui

„Ui, dygo augo“ - delmono pasakojimas KULTŪROS PASAS

Klaipėdos kraštas išskirtinis savo vėtrungėmis ir delmonais (stilizuota kišenė). Bet dar ir tuo, kad buvo augalų vartai į Lietuvą. Iš čia iškeliavo daugelis augalų į lietuviškus darželius. Tad klausydamiesi Klaipėdos krašto legendų, dainų ar pasakojimų, rasime jų tekstuose augalus. Juos pažinsime Botanikos sode ir iš jų, klijuodami, spausdami ir piešdami gaminsime stilizuotus delmonus. Užsiėmimo pabaigoje, diskusijos metu, mokiniai ir mokytojai pasitikrins žinias, kokie gi augalai yra svarbūs mūsų identitetui ir krašto kultūros pažinimui.


Trukmė – 1 valanda 
Kaina -  €6/asmeniui