BDAR
Privatumo politika
  • Klaipėdos universitetas
  • 2023 m. Lapkričio 27 d.

KU botanikos sodas jau išrikiavo eglutes nuomai, bet ragina neskubinti Kalėdų

Švęsti Kalėdas ne su kirsta ar dirbtine eglute, o su šventėms išsinuomotu medeliu ne pirmus metus kviečia KU botanikos sodas. Gamtai draugiškų švenčių gerbėjams šiemet paruošta per 120 eglučių, tačiau jas prižiūrintys specialistai ragina žmones neskubinti Kalėdų.

„Neskubinkim Kalėdų. Taip bus sveikiau medeliams, taip nenusižengsime per šimtmečius susiklosčiusioms Kalėdų tradicijoms. Kviečiame atvykti pas mus, rezervuoti išsirinktą eglę, o į namus, terasą ar balkoną ją išsivežti tik prieš pat šventes“, –  sako Rita Buivydė, KU botanikos sodo vadybininkė.

Anot botanikų, šilti namai, sausas patalpų oras iš natūralios aplinkos perkeltiems medžiamsnėra išsvajotas  kurortas. Tad tvarių Kalėdų gerbėjams jie rekomenduoja pamąstyti, gal medis šventinę nuotaiką gali skleisti iš terasos ar balkono. „Jeigu Kalėdų simbolis vis dėlto puoš namus, jam reikėtų padėti adaptuotis namų aplinkoje  –  palaikyti kelias dienas vėsesnėje patalpoje nei kambarys, bet šiltesnėje nei laukas (balkonas, terasa, garažas, koridorius). Padėsite eglutei lengviau išgyventi šventes, jeigu ji bus pakelta nuo šildomų grindų, atitraukta tolėliau nuo radiatorių ar židinio. Laistyti vandenį pilant į polėkštę po vazonu, taip bus patogu stebėti, ar ne per gausiai laistome ir ar pakanka drėgmės“,– pataria Jurgita Ignotienė, KU botanikos sodo botaninių kolekcijų  kuratorė. Bet svarbiausias patarimas, anot jos, paimti eglutę namo kuo arčiau Kūčių ir grąžinti iškart po Naujųjų metų šventės.

Kasmet KU botanikos sodas patiria medelių nuostolių. Juos dalinai kompensuoja po švenčių žmonių suvežtos vazoninės eglutės, prieš šventes įsigytos kalėdinėse prekyvietėse, tačiau jos dažnai žūva. Iš praėjusiais metais žmonių atvežtų medelių išgyveno kas trečias.

Kalėdinį sambrūzdį KU botanikos sodo komanda pajunta vos prasidėjus lapkričiui. Pirmieji rūpintis eglutėmis paprastai suskanta nuolatiniai šios paslaugos klientai, kasmet išrikiuotame eglynėlyje ieškantys to paties, metus ar net keletą metų iš eilės namus puošusio medelio. Žmonės ant jų palieka savo žymas ir, jeigu eglutės sėkmingai sulaukia kitų Kalėdų, jos dažnai keliauja į jau pažįstamus namus.

Eglučių nuomos kainos šiemet nekito: priklausomai nuo medelio dydžio ir rūšies jo nuoma kainuos nuo 20 iki 50 eurų, iki sausio 10 d. grąžinusiems jas gyvas ir sveikas – pusė sumos bus grąžinta.  

Naujienos

Susijusios naujienos

Visos naujienos