BDAR
Privatumo politika
  • Klaipėdos universitetas
  • 2024 m. Gegužės 10 d.

KU botanikos sodas kviečia ir žavėtis augalija, ir ją labiau pažinti

Septynmyliais žingsniais lekiantis pavasaris ir drauge su juo vilnijanti žydėjimo banga kasmet atsineša ypatingą progą – Tarptautinę žavėjimosi augalais dieną. Klaipėdos universiteto (KU) botanikos sodas tądien ne tik svetingai atveria vartus ir kviečia lankytojus ne tik žavėtis čia puoselėjama augalija, bet ir sudalyvauti tradiciniame renginyje „Pavasario alasas“. 

KU botanikos sodą puoselėjanti komanda alasą savo erdvėse šiemet kelia gegužės 17–ąją, Tarptautinės žavėjimosi augalais dienos išvakarėse. Tądien į KU botanikos sodo erdves bus galima patekti nemokamai. „Gegužė – pats žydėjimo pikas. Daug formų, daug spalvų, daug kvapų. Lankytojai tikrai ras, kuo grožėtis ir žavėtis!“,– neabejoja šios vietos šeimininkai, augalų žavadienį praturtinę pažintine ir kultūrine programomis.

Gegužės 17–ąją lankytojus pažinimui kvies ne tik šeimininkų sumanytos edukacinės veiklos suaugusiesiems bei vaikams, bet ir kitų miesto bei krašto kultūros įstaigų kūrybinės veiklos. „Viena iš svarbiausių botanikos sodų misijų aplinkosauginis švietimas, todėl planuodami renginį ieškome partnerių, su kuriais drauge galėtume atskleisti lankytojams gamtos paslaptis, atkreipti jų dėmesį į mus supančią aplinką, jos grožį ar bėdas“,– sako KU botanikos sodo projekto vadovė Ana Timonina-Mickevičienė. Šiemečio renginio partnerio Vaclovo Into akmenų muziejaus komanda mokys išplauti auksą; Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos atstovai supažindins su invaziniais ir svetimžemiais augalais, paaiškins, kaip juos atpažinti ir kuo jie yra pavojingi vietinėms augalų rūšims; Lietuvos jūrų muziejus kvies drauge kurti jūros mandalą iš radinių pajūryje – akmenų, kriauklių, gyvūnų antspaudų. Žemės mandalą augalų pievoje drauge su „Pavasario alaso“ svečiais ketina kurti ir šventės šeimininkai – KU botanikos sodo augalų kolekcijų kuratorių komanda.

Kultūrinėje „Pavasario alaso“ programoje — Gedimino Šimkaus teatro ARTYN performansas „ARTYN Sirenos“, kurio personažai ves lankytojus prie augalų įvairiose sodo erdvėse, atkreips dėmesį į skirtingus augalus, skatins pamatyti grožį paprastuose dalykuose. Naujame, Klaipėdos Rotary klubo „Karalienė Luizė“ dėka atsiradusiame Karališkajame skvere vyks atlikėjų dueto – soprano Viktorijos Stanelės ir boso–baritono Igor Bakan koncertas. Muzikinę renginio dalį vainikuos grupės „Klasiokai“ pasirodymas.

„Pavasario alase“ veiks ir mugė, kurioje savo gaminiais vilios gamtai draugiškų ūkių bei verslų atstovai.

Lankytojams KU botanikos sodas tądien atsiveria – nuo 14 val. Lankymas – nemokamas. KU botanikos sodo adresas: Kretingos g. 92, Klaipėda. Iki vietos patogiai atveža 9, 14,17 numerio autobusai.

Naujienos

Susijusios naujienos

Visos naujienos