BDAR
Privatumo politika
  • Klaipėdos universitetas
  • 2023 m. Kovo 02 d.

Pretendentai į naująją KU tarybą susitiko su bendruomene

Kulminacijos link juda naujosios Klaipėdos universiteto tarybos rinkimų procedūra. Jos sudėtis turėtų paaiškėti ateinančios savaitės pabaigoje. Į kiekvieną Tarybos nario vietą pretenduoja po du kandidatus. Iš viso KU tarybą sudaro 9 nariai, renkami penkerių metų kadencijai. Pastaruosius penketą metų jos vadovu buvo dabartinis Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Kovo 8-ąją Universitete vyks Tarybos narių, priklausančių Klaipėdos universiteto personalui, rinkimai (išankstinis balsavimas vyks kovo 6 d.). Juose bus išrinkti 4 nariai, atstovausiantys skirtingoms mokslų sritims. Juos slaptame balsavime rinks tam teisę turintys atestuoti KU dėstytojai ir mokslo darbuotojai bei kiti dėstytojai ir mokslo darbuotojai, dirbantys Klaipėdos universitete ne mažiau kaip 0,25 etato. Su kandidatų sąrašu ir jų gyvenimo aprašymais galima susipažinti čia: https://byt.lt/pl64K .

Du atstovus į Tarybą rinks KU Studentų sąjunga.

Trys Tarybos nariai, nepriklausantys Klaipėdos universiteto personalui ir studentams, bet atstovaujantys regiono savivaldos institucijoms, asocijuotoms verslo struktūroms, socialiniams partneriams, bus renkami pagal kitą procedūrą. Iš viešame konkurse dalyvaujančių kandidatų šis trejetas bus renkamas kovo 9 d. 13 val. Senato rinkiminiame posėdyje. Kandidatai, jų CV bei atstovaujamos institucijos skelbiami čia: https://byt.lt/XKI7E .

Kovo 1-ąją KU bendruomenė turėjo galimybę pabendrauti su kone visais į naująją Tarybą pretenduojančiais kandidatais, atstovaujančiais bendruomenės interesams bei išorės institucijoms ar organizacijoms. Diskusija vyko beveik 1,5 val. Pretendentai turėjo progą išsakyti savo poziciją apie KU veiklą, strateginius siekius, pateikti savo matymą, kurioms sritims reikėtų daugiausiai dėmesio, administracinių ir finansinių resursų.

Tarybos rinkimus organizuojančio KU Senato pirmininkas prof. dr. Vaidutis Laurėnas susitikimą su bendruomene įvertino kaip dalykišką, pasidžiaugė pretendentų į Tarybos narius autoritetu. „Tikrai autoritetingi žmonės susirinko. Ir iš Universiteto aplinkos, ir iš socialinių partnerių bei verslo aplinkos, iš regiono institucijų. Visos konkuruojančios poros lygiavertės savo kompetencija, kad ir kuris iš porų bus išrinktas Universitetui tai bus geras rezultatas“,- sakė jis.

Naujienos

Susijusios naujienos

Visos naujienos