BDAR
Privatumo politika

Tapk KUDPS nariu

Narystės privalumai

        Jei jums rūpi, kad Lietuvos aukštojo mokslo sistema galėtų užtikrinti šalies visuomenės, kultūros ir ūkio klestėjimą, kokybišką studijų ir mokslo plėtrą, atlieptų aukštojo mokslo bendruomenės interesus bei poreikius, o reikiamos reformos vyktų ne stichiškai, o laikantis teisinių, etinių ir socialinių normų, prisijunkite prie KUDPS.

        Nors iki šiol neturime KU kolektyvinės sutarties, kurioje galima numatyti papildomas socialines garantijas KU darbuotojams, bet KUDPS nariams taikomi Švietimo šakos kolektyvinės sutarties punktai, numatantys tam tikrą darbo santykių pagerinimą. Tikimės, kad padidėjus KUDPS narių skaičiui, derybos dėl KU kolektyvinės sutarties pasirašymo vėl galės būti atnaujintos.

        Primename, kad iškilus tam tikriems neteisėtiems veiksmams, keliantiems grėsmę aukštojo mokslo bendruomenei, Lietuvos darbo kodeksas inicijuoti streikus ir vykdyti kolektyvinių sutarčių derybas numato išimtinai tik profesinėms sąjungoms.

        Visus, kurie nori greitesnių teigiamų pokyčių tiek Klaipėdos universitete, tiek ir visoje aukštojo mokslo sistemoje, kviečiame prisijungti prie mūsų. Tai padaryti galima pateikus prašymą.

Kokios garantijos taikomos KUDPS nariams?

        KUDPS nariams taikomos šios garantijos:

  • 3 papildomos kasmetinių atostogų dienos;
  • 5 papildomos dienos sveikatai gerinti;
  • 10 dienų mokymosi atostogos, už kurias mokamas vidutinis atlyginimas, arba 20 dienų mokymosi atostogos, už kurias mokama 50 proc. vidutinio atlyginimo;
  • dovana jubiliejaus, vaiko gimimo ar kitos reikšmingos sukakties, šventės proga;
  • 100 eurų išmoka artimojo mirties atveju;
  • pašalpa darbuotojo ilgalaikės ligos, kurios gydymas reikalauja didelių finansinių išteklių, atveju;
  • kompensacija ar išmoka kvalifikacijos kėlimo kursams ar stažuotei (išmokos dydis svarstomas, remiantis KUDPS finansinėmis galimybėmis);
  • 100 eurų išmoka atleidžiamam KUDPS darbuotojui;
  • apmokama teisininko konsultacija ir / ar teismo išlaidos, jei darbuotojo teisės yra galimai pažeidžiamos (išmokos dydis svarstomas, remiantis KUDPS finansinėmis galimybėmis);
  • apmokami KUDPS organizuojami seminarai, ekskursijos, kultūriniai renginiai ir pan. (išmokos dydis svarstomas, remiantis KUDPS finansinėmis galimybėmis).

Kaip galima tapti nariu?

1. Kaip tapti KUDPS nariu?

Norint tapti KUDPS nariu, reikia užpildyti prašymą ir sutikimą dėl asmens duomenų tvarkymo ir disponavimo. Pasirašytas skenuotas šių dokumentų formas atlima atsiųsti el. p. profesine.sajunga@ku.lt arba dokumentų originalus palikti Universiteto raštinėje (Rektorate) profesinės sąjungos skyrelyje.

2. Kada vyksta priėmimas?

Nariai priimami nuolat, kai išreiškiamas noras ir pateikiamas prašymas.

3. Kokie yra profesinės sąjungos nario įsipareigojimai?

Kiekvieną mėnesį narys turi mokėti 1 proc. mokestį nuo darbo užmokesčio, kurį gauna Klaipėdos universiteto darbuotojas. Šis mokestis atskaitomas KU buhalterijoje, todėl papildomų įsipareigojimų dėl to nekyla. Vis dėlto KUDPS nariai turi žinoti, kad laikinai nutrūkus darbo santykiams su Universitetu, vėl grįžus dirbti į šią instituciją be nario sutikimo 1 proc. profesinei sąjungai nebepervedamas. Būtume dėkingi, jei pasirašę darbo sutartį atnaujintumėte narystę.

4. Ką daryti nusprendus nebebūti KUDPS nariu?

Nusprendus nebebūti KUDPS nariu, reikia pateikti prašymą, kad norima nutraukti narystę KUDPS.

5. Kur kreiptis turint klausimų, pasiūlymų?

Galima kreiptis į pirmininkę doc. dr. Astą Balčiūnienę adresu S. Nėries g. 5, 315 kab.; H. Manto g. 48, VI korpusas, 114 kab. arba el. pašto adresais asta.balciuniene@ku.lt arba profesine.sajunga@ku.lt ar susisiekti per FacebookKlaipėdos universiteto Darbuotojų profesinė sąjunga. Taip pat galite kreiptis į kiekvieną KUDPS komiteto narį (-ę).