BDAR
Privatumo politika
Bakalauro studijos | Gyvybės mokslai

Biologija ir jūros biotechnologija

Pildyti prašymą
arrow

Programos informacija

Valstybinis kodas
6121DX014

Įgyjama kvalifikacija
Gyvybės mokslų bakalauras

Studijų trukmė
Nuolatinės studijos – 4 m.

Studijų programos apimtis kreditais
240

2024–2025 s. m. studijų kaina

  • Kredito kaina
    63,93 Eur
     
  • Metinė studijų kaina
    3836 Eur

Studijų tvarkaraštis
Dieninis

Studijų kalba
Lietuvių
Dalis studijų dalykų gali būti dėstoma anglų kalba.

Apie programą

Biologija rankomis

Mūsų studijos yra itin arti tiriamojo objekto, kurį laboratorijose teks paliesti, ir nesvarbu, ar tai mikrobo molekulė, ar žiemojančių paukščių meniu. Gali tekti ir pačiam lįsti į vandenį tiriant dugno buveines ar jūrinių žinduolių elgseną. Tiesiogiai iš srities specialistų gausite ne tik teoriją, bet ir praktiką.

Mėlynoji biotechnologija

Mėlynoji biotechnologija – tai vandens organizmų panaudojimas technologijose: jūros biologinių išteklių įvairovei ieškome pritaikymo akvakultūroje, maisto ir pašarų gamyboje, vandens valyme, farmacijoje. Turime ir modernias recirkuliacines akvakultūros sistemas bei susijusias laboratorijas, ir prieigą prie pažangios rinkoje jau sėkmingai dirbančių įmonių infrastruktūros.

Jūrinių ekosistemų tyrimai

Labiausiai mums rūpi Baltija ir Kuršių marios, nes čia mūsų namai. Tačiau Okeanas - vienas, todėl mūsų dėstytojai dirba nuo Arkties iki Antarkties. Kartais prireikia išmokti ir persirgti jūros ligą, pilotuoti droną ar nerti po vandeniu. Mes - dėstytojai ir studentai - su tarptautinėmis ekspedicijomis pabuvojome nuo tropikų iki ledynų, pažvelgėme į jūrą ir pro mikroskopą, ir iš kosmoso.

Praktiniai įgūdžiai

Studijuodami biologiją ir jūros biotechnologiją įgysite vertingų praktinių įgūdžių bei specialiųjų, socialinių ir asmeninių gebėjimų, padėsiančių sėkmingai siekti savo tolimesnių gyvenimo tikslų. Trys metai laboratorijoje - tai solidus praktinis pasirengimas dirbti pačiose įvairiausiose srityse.

Rinktis verta

Kolegos nuo pirmos dienos

Doc. dr. Andrius Šiaulys, hidrobiologija: Mūsų specialybė „vienetinė”, kiekvienas studentas sulaukia ypatingo dėmesio. Kartu dirbame ekspedicijose ir laboratorijose, studentas vyresnių mokslininkų vertinamas kaip kolega nuo pirmos studijų dienos. Čia dėstantys puikūs užsienio mokslininkai studentui suteiks europinės studijų patirties.

Prisidėk prie planetos tausojimo

Didžiuojamės, kad ruošiame GYVYBĖS mokslų bakalaurus. Nenuvertindami kitų specialybių, vis dėlto manome, jog tai yra kilnus ir prasmingas išsilavinimas, leidžiantis pabaigus ne tik susirasti įdomų ir gerai atlyginamą darbą, tačiau ir jaustis prisidedančiu prie Žemės, žmonių planetos, tausojimo ir puoselėjimo.

Aš jau čia studijuoju

Veronika, trečiakursė: Nesuklydau pasirinkdama, nors variantų buvo įvairių. Čia jauni ir draugiški dėstytojai. Daugiakultūrė aplinka – čia tyrimus vykdo užsieniečiai doktorantai, yra galimybė dalyvauti studentų mainuose, kuria naudojausi. Studijuodama jaučiuosi ne žuvele vietiniame akvariume, o delfinu – plačiajame pasaulinio mokslo vandenyne.

 

Alumnai kalba

Karjera

Teisingiausias atsakymas į klausimą, kur dirba baigę mūsų mokslus absolventai, būtų – „visur”. Nuo laboratorijų iki Jūrų muziejaus, nuo aplinkosaugos iki akvakultūros įmonių. Mūsų žmonių reikia ir viešajam sektoriui, ir privačiam verslui.

 

Tavo kitas žingsnis pažinti KU

Studijos

Tave domina

Priėmimo taisykles

Studijų sąrašas