BDAR
Privatumo politika
Bakalauro studijos | Inžinerijos mokslai

Chemijos inžinerija (aplinka ir energija)

Pildyti prašymą
arrow

Programos informacija

Valstybinis kodas
6121EX061

Įgyjama kvalifikacija
Inžinerijos mokslų bakalauras

Studijų trukmė
Nuolatinės studijos – 4 m.

Studijų programos apimtis kreditais
240

2024–2025 s. m. studijų kaina

  • Kredito kaina 
    63,93 Eur
  • Metinė studijų kaina 
    3836 Eur

Studijų tvarkaraštis

  • Dieninis.
    Dalis studijų dalykų bus vykdomi pagal nuotolinių studijų tvarkaraštį.
  • Sesijinis. Akademiniai užsiėmimai vyksta periodinėmis sesijomis, kurios vyksta keturis kartus per metus studijų kalendoriuje numatytu laiku. Sesijos trukmė priklauso nuo studijuojamų dalykų skaičiaus, bet ne ilgesnė kaip 2 savaitės. Dalis studijų dalykų bus vykdomi pagal nuotolinių studijų tvarkaraštį.

Studijų kalba
Lietuvių
Dalis studijų dalykų gali būti dėstoma anglų kalba.

Papildoma informacija
Galimybė rinktis pedagoginių studijų modulį.

Stipendijos ir apdovanojimai

Visam studijų laikotarpiui:

LR Ekonomikos ir inovacijų ministerijos tikslinė skatinamoji stipendija

200 Eur / mėn stipendija skiriama studentams įstojusiems į valstybės finansuojamas studijų vietas 4 metų laikotarpiui.

Tarptautinė investuotojų pripažinta studijų kokybė „Investor's spotlight“

Apie programą

Klaipėdos universitetas siūlo stojantiesiems atsinaujinusią Chemijos inžinerijos (aplinka ir energija) studijų programą, kurioje didelis dėmesys skiriamas tvariam vystymuisi. Moderni chemijos inžinerijos programa susideda iš trijų svarbiausių dirbantiems pramonės įmonėse dalių: procesų inžinerijos, aplinkos technologijų ir energetinio efektyvumo studijų. Jūs išmoksite naudoti inžinerines priemones, reikalingas susiduriant su būsimais iššūkiais tiek kuriant naujus produktus, tiek siekiant geriausiai panaudoti turimą energiją bei ribotus gamtinius išteklius. Jūs studijuosite pačius įvairiausius procesus pradedant alternatyviais energijos šaltiniais, baigiant – vandens ar išmetamųjų dujų valymo technologijomis. Jūs įgysite kompetencijas būtinas visoje gamybos grandinėje, nuo žaliavų iki produkto. Studijų metu jūsų laukia daugybė studijų vizitų  tyrimų ir gamybos įmonėse. Čia savo praktine patirtimi ir žiniomis su studentais dalinsis savo srities profesionalai, kurie dažnai tampa ir karjeros orientavimo konsultantais – studentai matydami realias darbo vietas, įvairių specialistų darbo pobūdį, suvokia kuri sritis labiausiai domina ir taip gali sukaupti reikalingą žinių bagažą.

Norintieji galės pasirinkti pedagoginį modulį, ir papildomai įgyti profesinę pedagogo kvalifikaciją, suteikiančią teisę dirbti mokyklose dalyko mokytojais. Studijuodami šį modulį, jūs įgysite reikalingas teorines žinias, gebėjimus bei praktinius įgūdžius, leisiančius kūrybiškai dirbti dalyko mokytojais ir atlikti su pedagogine veikla susijusias funkcijas įvairių tipų bendrojo ugdymo mokyklose. 

Rinktis verta

Jei apsidairysite aplinkui, beveik viskas, ką matote, yra chemijos inžinerijos produktas. Chemijos inžinerija  apima mažesnės vertės žaliavų ar atliekų perdirbimą į didesnės vertės produktus saugiu, ekonomišku ir ekologišku būdu.

Chemijos inžinieriai siekia pagerinti žmonių gyvenimo kokybę. Produktai, kuriuos kursite kaip chemijos inžinierius, yra kasdienio gyvenimo dalis, pvz. farmacija, degalai, plastikai ar transporto priemonės. Jūs netgi galite padėti sumažinti badavimą, ligas ir skurdą. Jūs sieksite išsaugoti aplinką, kurdami alternatyvias technologijas kovai su klimato atšilimu, rūgščiu lietumi ir kitais globaliais reiškiniais.

Tau verta rinktis studijuoti chemijos inžinerijos ar aplinkos inžinerijos dalykus, jei tu trokšti žinių, turi platų akiratį, drąsų ir kūrybingą mąstymą ir lakią vaizduotę, nebijai iššūkių ir pasiruošęs nepasiduoti rutinai, nes chemijos inžinierius su naujovėmis savo darbe susiduria nuolatos.

Dar viena priežastis rinktis Chemijos inžinerijos studijas yra puikios karjeros galimybės. Pažangūs chemijos inžinerijos sprendimai ir dėmesys aplinkai, energetiniams ištekliams yra puikus pagrindas įvairiapusei karjerai pramonėje, valstybinėse ar privačiose įmonėse, laboratorijose. Chemijos inžinieriai yra viena iš paklausiausių ir perspektyviausių specialybių šiandieniniame pasaulyje, todėl tai jums garantuoja bei atveria puikias karjeros perspektyvas!

Alumnai kalba

Karjera

Programą baigusių chemijos inžinierių, kurių specializacija energetika ir aplinka, darbo rinka yra plati ir tarptautinė. Pažangūs chemijos inžinerijos įgūdžiai ir dėmesys aplinkai, energetiniams ištekliams  yra puikus pagrindas įvairiapusei karjerai pramonėje, valstybinėse ar privačiose įmonėse, laboratorijose. Baigę studijas dirbsite technologais, procesų inžinieriais, chemikais, aplinkos saugos specialistais pramonės bei uosto įmonėse, tyrimų bei projektavimo institutuose, chemijos laboratorijose, įgijus vadybinį ir praktinį patyrimą galėsite dirbti įmonių arba jos padalinių vadovais, projektų vadovais įmonėse. Karjeros galėsite siekti įvairiose valstybinėse ir privačiose įmonėse, pavyzdžiui, SGD terminale, AB „ORLEN Lietuva“, UAB „NEO GROUP“, UAB „Orion Global Pet“, AB „KLASCO“, AB KJKK „Bega“, UAB „Mestila“, UAB „Retal Baltic Films“, UAB „REHAU“, UAB „KLASCO“, UAB „SCT Lubricants“, AB „KN Energies“, UAB „Krovinių terminalas“ ir kituose. Ir neužmiršk, kad tai visame pasaulyje paklausi profesija, todėl dirbti galėsi  ten, kur tau bus patrauklu.

 

Tavo kitas žingsnis pažinti KU

Studijos

Tave domina

Priėmimo taisykles

Studijų sąrašas