BDAR
Privatumo politika
Bakalauro studijos | Inžinerijos mokslai

Mechanikos inžinerija

Pildyti prašymą
arrow

Programos informacija

Valstybinis kodas
6121EX066

Įgyjama kvalifikacija
Inžinerijos mokslų bakalauras

Studijų trukmė
Nuolatinės studijos – 4 m.

Studijų programos apimtis kreditais
240

2024–2025 s. m. studijų kaina

 • Kredito kaina 
  63,93 Eur
 • Metinė studijų kaina 
  3836 Eur

Studijų tvarkaraštis

 • Dieninis
  Dalis studijų dalykų bus vykdomi pagal nuotolinių studijų tvarkaraštį.
   
 • Sesijinis
  Akademiniai užsiėmimai vyksta periodinėmis sesijomis, kurios vyksta keturis kartus per metus studijų kalendoriuje numatytu laiku. Sesijos trukmė priklauso nuo studijuojamų dalykų skaičiaus, bet ne ilgesnė kaip 2 savaitės. Dalis studijų dalykų bus vykdomi pagal nuotolinių studijų tvarkaraštį.

Studijų kalba
Lietuvių
Dalis studijų dalykų gali būti dėstoma anglų kalba.

Stipendijos ir apdovanojimai

Visam studijų laikotarpiui:

LR Ekonomikos ir inovacijų ministerijos tikslinė skatinamoji stipendija

200 Eur / mėn stipendija skiriama studentams įstojusiems į valstybės finansuojamas studijų vietas 4 metų laikotarpiui.

Tarptautinė investuotojų pripažinta studijų kokybė „Investor's spotlight“

Apie programą

Išsamios profesinės žinios

Studijų metu išmoksite naudotis šiuolaikinėmis kompiuterinėmis projektavimo programomis, projektuosite įrenginius, konstrukcijas, sužinosite apie technologinės įrangos gamybos principus, 3D spausdinimo technologijas, įmonėje esančios įrangos priežiūros organizavimą, gebėsite kurti, projektuoti, valdyti, derinti, testuoti, tobulinti įrangą, mechanizmus, mechatronines sistemas, technologinius procesus.

Asmeninių kompetencijų ugdymas

Be išsamių profesinių žinių, studijuodami pagal šią studijų programą „susikrausite“ asmeninių įgūdžių ir kompetencijų paketą, įskaitant verslo ir inžinerinių projektų valdymą, statistinių metodų taikymą, ekonomikos žinias, darbo saugą, kokybės valdymą. Jūs tapsite verslesni ir išmoksite praktiškai pritaikyti ir tarpusavyje susieti studijų metu įgytas žinias.

Svarbi studijų dalis – praktiniai studentų darbai

Siekdami išugdyti puikius mechanikos inžinierius, suprantame, kad labai svarbus yra praktinis studentų pasiruošimas, todėl daugelis studijų programos dalykų susideda tiek iš teorinės, tiek iš praktinės dalies – laboratoriniai, tiriamieji darbai – neatsiejama inžinerinių studijų dalis. Studentai tiek paskaitų metu, tiek atlikdami savo baigiamuosius darbus ar prisidėdami prie projektinių veiklų, gali naudotis puikiai įrengtomis fakulteto laboratorijomis, dirbtuvėmis bei Jūros tyrimų instituto Mechanikos ir jūrų inžinerijos laboratorija bei čia esančia įranga.

Profesinių žinių semtis – iš profesionalų

Nuo pirmų dienų universitete stengiamės studentams „parodyti“ būsimas jų darbo vietas. Glaudus Universiteto ir verslo įmonių bendradarbiavimas studentams leidžia iš arčiau susipažinti su būsimos karjeros galimybėmis. Organizuojamų mokomųjų vizitų į inžinerines – gamybos, projektavimo ir kt. įmones metu, studentai turi galimybę ne tik pasisemti žinių iš savo srities profesionalų, bet ir susipažinti su jų darbo specifika, kuriamais produktais, vykdoma veikla bei procesais. Tai studentams padeda suprasti, kokių žinių, kompetencijų ir įgūdžių jiems reikia norint dirbti vieno ar kito pobūdžio darbą.

Popaskaitinės veiklos

Studentams, kurie nori save išbandyti įvairiose srityse, yra veiklūs ir kūrybiški, siūlome prisijungti prie įvairių popaskaitinių veiklų. Viena iš jų – galimybė tapti KU pneumobilistų komandos dalimi ir prisidėti prie suspaustu oru varomos transporto priemonės projektavimo, kūrimo, surinkimo, testavimo ir kitų darbų, po kurių laukia tarptautinės pneumobilių varžybos Vengrijoje. Iš šių varžybų parsivežėme ne vieną apdovanojimą, kuriais labai didžiuojamės, tai geriausias mūsų darbo įvertinimas! Tai bus ne tik įdomiai ir linksmai su bendraminčių komanda praleistas laikas, bet ir puiki proga savo žinias, idėjas pritaikyti praktiškai, kuriant naujus produktus ar įrenginius!

Rinktis verta

Mechanikos inžinerija yra viena pačių universaliausių specialybių, reikalingų norint dirbti įmonėse, kurių veikla susijusi su įrengimų, mechanizmų ir technologinės įrangos gamyba, projektavimu, priežiūra, tobulinimu bei remontu. Turbūt sunku būtų rasti sritį, prie kurios nebūtų prisilietęs mechanikos inžinierius ir taip palengvinęs mūsų kasdienę rutiną ar darbą. Pradedant kiekvieną dieną naudojamais buities prietaisais, transportu, baigiant sudėtingais pramoniniais ir gamybiniais įrenginiais – VISKAS sukurta ir pagaminta pasitelkiant mechanikos inžinerijos žinias.

Studijų programa pažymėta kokybės ženklu

Mechanikos inžinerijos studijų programai suteiktas „Investors’ Spotlight“ kokybės ženklas. Šiuo kokybės ženklu buvo apdovanotos rinkos poreikius labiausiai atitinkančios inžinerinės krypties studijų programos. Tai reiškia, kad verslas, užsienio investuotojai mumis pasitiki, o mūsų paruošti specialistai – aukštos kvalifikacijos darbuotojai, atitinkantys visus, šios srities inžinieriams keliamus, reikalavimus!

Tarptautiškumo galimybės

Studijų metu galėsi pasinaudoti visomis ERASMUS+ programos galimybėmis ir savo teorines bei praktines žinias gilinti studijuojant ar atliekant praktiką, stažuojantis pasirinktame užsienio universitete ar įmonėje – turime net 200 ERASMUS+ akademinių partnerių!
Ar žinai, kad pasinaudojęs ERASMUS+ programa tu gali išvykti studijuoti semestrui arba net metams, gali stažuotis tiek studijų metu, tiek dar pusę metų po studijų baigimo?
Pasinaudok visomis galimybėmis!

Projektinės veiklos

Nemaža dalis studentų studijų metu gali įsilieti į įvairias veiklas susijusias tiek su studijomis, tiek su moksliniais tyrimais. Dalyvavimas įvairiuose nacionaliniuose, tarptautiniuose moksliniuose ar studijų projektuose studentams padeda ugdyti jų kūrybiškumą, verslumą, įsisavinti studijų metu įgytas teorines žinias ir suteikia neįkainojamą galimybę prisidėti prie naujų technologijų, inovacijų kūrimo ir, žinoma, savęs tobulinimo!

 

Alumnai kalba

Karjera

Baigę Mechanikos inžinerijos studijų programą, sėkmingai dirbsite inžinieriais, projektų konsultantais, ekspertais, konstruktoriais ar vadovais įvairiose maisto, chemijos, baldų, tekstilės, transporto įmonėse, projektavimo firmose, tyrimų laboratorijose ar mokslinėse įstaigose.

Mūsų absolventai dirba visose stambiausiose Klaipėdos regiono įmonėse, tokiose kaip UAB „Mars Lietuva“, AB „Klaipėdos baldai“ bei užsienio kapitalo įmonėse, kurios įsikūrusios Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje – UAB „Philip Morris Lietuva“, UAB „GLASSBEL“ ir kt.

 

Tavo kitas žingsnis pažinti KU

Studijos

Tave domina

Priėmimo taisykles

Studijų sąrašas